Rejestracja
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZAMKNIĘTY Jak zmniejszyć lagi
#1
♦ Witam ♦

Dziś chciałbym zaprezentować wam kilka porad, które zmniejszą nam lagi w grze, więc zaczynajmy!

#1. Efekty:

Efekty odpowiadają za wszelkie cienie, dym, mgły, chmury i inne. Taki szczegół daje wyraźny wzrost klatek na sekundę. Polecam ustawić jakość na opcję Low. Wyłączy nam to wszelkiego rodzaju cienie, a zostawi imitację dla pojazdów oraz postaci


Zmiana jakości efektów:
Kod:

Kod:
Main Menu > Options > Display Setup > Advanced > Visual FX Quality

#2. Frame Limiter:

Frame Limiter, który jest wbudowany w GTA przystosowany jest do starych komputerów, które ledwo potrafiły pociągnąć możliwości oferowane nam przez San Andreas na rok 2005. Ograniczenie to do 25 FPS znacznie utrudnia nam płynną rozgrywkę. Dlatego wyłączmy go i ustawiamy wartość na No


Zmiana ustawienia Frame Limitera:
Kod:

Kod:
Main Menu > Options > Display Setup > Advanced > Frame Limiter

#3. Rozdzielczość:

Rozdzielczość ma wiele wspólnego z płynnością podczas naszej rozgrywki. Im mniejsza ilość pikseli na ekranie, tym mniej musi męczyć się karta graficzna z generowaniem obrazu. Polecam dobrać jak najmniejszą rozdzielczość, jednak tu musicie wybrać sobie sami taką rozdzielczość aby odpowiadała wam w trakcie gry. Pamiętajcie! Im mniejsza rozdzielczość tym mniej musi męczyć się karta graficzna, co wpływa na rozgrywkę.


Zmiana rozdzielczości:
Kod:

Kod:
Main Menu > Options > Display Setup > Advanced > Resolution

#4. Kolor:

Zacznijmy od tego iż różnica między 16-stoma, a 32-stoma bitami jest znacznie wyraźna. Zmieniając wartość z "32" na "16" stracimy dużo na wartości. Musimy jednak pamiętać iż wspomagacze typu ENB Series i inne tego typu wspomagacze nie wchodzą w grę!. Jednak plusem tego jest zyskanie dodatkowych FPS. Na końcu rozdzielczości musi być końcówka "16"
Przykład: 1280x720x16


Zmiana ilości kolorów:
Kod:

Kod:
Main Menu > Options > Display Setup > Advanced > Resolution


#5. Draw Distance:

Zmniejszenie kresek na pasku (2-4) powinno wyrzucić nam z ładowania elementów, które są daleko od nas (mowa tutaj o elementach z Gta San, nie serwerowych)


Zmiana odległości rysowania elementów:
Kod:

Kod:
Main Menu > Options > Display Setup > Advanced > Draw Distance

#6. Modyfikacje:

Niektórzy mogą nie wiedzieć iż różnego typu modyfikacje/podmianki osłabiają nam grę. Najlepiej mieć czyste Gta (bez żadnych modyfikacji), lub posiadać nie za dużo (2-3)

[Obrazek: c3EJjok.png]
 Podziękowali: EvEr(+1)
#2
Lagi to nie fpsy powyższe sposoby zwiększa tylko ew płynność gry na słabym sprzecie

[Obrazek: eVZCM1g.jpg]
#3
(23-12-2018, 20:42)Peyter napisał(a): Lagi to nie fpsy powyższe sposoby zwiększa tylko ew płynność gry na słabym sprzecie

Dokładnie tak jak wyżej. Może się przydać mniej zaawansowanym użytkownikom. Plusik Chansub-global-emoticon-1c8ec529616b79e0-21x18

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się ze mną w prywatnej wiadomości.

[Obrazek: uOMQlEv.png]
#4
Bardzo przydatny poradnik, pozdrawiam.

#5
Na wstępie napiszę, że lagi, to NIE jest ilość klatek na sekundę (ang. Frames Per Second), ale przerwa transmisji danych serwera.

#1 - Porada jest przydatna no i w praktyce działa. Nie daje mega super efektów, ale działa.
#2 - San Andreas powstało w 2004, frame limiter służy do ograniczenia liczby FPS. Przydatne w driftach i prowadzeniu pojazdem.
#3 - Ta opcja na komputerach starszego typu po prostu nie działa. Nie wiem dlaczego, testowane na 3 różnych komputerach.
#4 - Nie działa na komputerach starszego typu! Testowane na 3 różnych komputerach.
#5 - Najlepiej zaznaczyć draw distance na 1 - daje najlepszy efekt.
#6 - Tutaj są bzdury. Podmianek na pojazdy możemy mieć nawet całe GTA; spadek liczby klatek na sekundę powoduje ciężki model (czyli taki, na którym jest "naciupane" dużo wystających elementów, grafik, itd.), lekki model potrafi spowodować prawie niezauważalny spadek (zaledwie kilka setnych FPSa, lub cały FPS). Modyfikacje graficzne możemy stosować, ale należy przeczytać jakie to są modyfikacje (zazwyczaj jest napisane przy takiej modyfikacji: LOW PC). Modyfikacje na postacie też możemy stosować ile się chce, ale trzeba patrzeć na "ciężkość" modelu. "Czyste" GTA bez żadnych podmianek jest nudne no i należy pamiętać, że mają nam umilić rozgrywkę. Podsumowując ten punkt, większość nie jest sprecyzowana, ale szanuję twoje słowa.

Najlepszym sposobem na zwiększenie liczby FPS są modyfikacje cleo na zwiększenie ich, czyli dwie kombinacje klawiszy, np. SHIFT + K i zmniejsza się widoczność do 10/15m. Należy pamiętać również, że istnieje niezawodny program, czyli FPS Adjuster. Otwieramy program, wpisujemy ilość fps pożądaną (w instrukcji napisane jest ile) i klikamy przycisk, po czym będzie nam kazać uruchomić GTA:SA, finalnie cieszymy się rozgrywką.

Można ewentualnie podmienić modele na słabsze, jest gdzieś na internecie poradnik i paczka.

Chociaż jak komputer jest stary, powinniśmy go wyczyścić i wymienić podzespoły. Są programy, które sprawdzają jak się zachowują niektóre podzespoły i pozwalają nam na zweryfikowaniu, który podzespół jest wadliwy/uszkodzony.

Nie zapominajmy o wirusach, najlepiej przeskanować antywirusem komputer. Polecam Norton Security, niezawodny program, sam stosuję i jestem zadowolony.

Pozdrawiam

#6
[Obrazek: TTem3ES.png]
Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zreportuj ten post!

[Obrazek: cbxzmGU.png]
Tisero 2016-2019
2019 - ????


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Powered By © MyBB
Polskie tłumaczenie © Mybboard.pl
Copyright © Poland Truck Games