• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składanie Kompa
(02-06-2019, 15:12)Colti napisał(a): mam stamtad swojego i jakos nie mam nic "uzywanego". Kolega ostatnio tez zamawial i jest git. Skad w ogole info ze uzywane lol xD

Też słyszałem o takiej aferze, lepiej tam nie płacić kartą czy czym brać czegoś na raty bo szybko można pozbyć się swoich danych ^^

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się ze mną w prywatnej wiadomości.

[Obrazek: uOMQlEv.png]
Odpowiedz
Dobrze, więc zacznijmy od tego, że lipnie rozłożyłeś sobie pieniądze. Budżet 7500 i karta do 1200? w tym przedziale na spokojnie możesz się szarpnąć na kartę do ok. 2k, np już rtx'a 2080 na spokojnie można dorwać nowego w fajnym wydaniu. Ja bym w tej cenie poszedł w coś w stronę i7 9700k (lub odpowiednik amd) i tego rtx'a. Daje to całkiem dobry luz w budżecie więc można dorzucić większego ssd'ka i zwykły hdd. Do tego ramy 2x8gb z taktowaniem 3000mhz przynajmniej i będzie ładnie śmigać.

Omijałbym aktualnie i9 jako że jest droższa o ładnych parę stów a przy klatkach na poziomie >100 różnice między nią a i7 którą podałem są niewielkie, co czyni ją po prostu nieopłacalną.
Taki zestaw na oko powinien radzić sobie bez problemu z najnowszymi tytułami w klatkach powyżej 60 na max ustawieniach w full hd/może 1440p (albo prawie max ustawieniach xd) a ze starszymi po kroju gta 5 powinno latać ładnie w 4k przy obniżeniu mniej ważnych ustawień o trochę.

[Obrazek: unHIMfd.png]
[Obrazek: S4pSuIY.png]
Odpowiedz
https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/D5kxJ2OdOJ
Ja bym brał coś takiego ^^
Ewentualnie można zmienić kartę na jakąś mocniejszą :)
Troszkę się jebłem z prockiem poszukaj 7 2700 bez MAX bo to jest z collerem ledowym od AMD co jest ci srednio potrzebne tak mi się wydaje ^^

Odpowiedz
oooo EvEr dasz rade zrobić taką listę ale już gotową że ja kupuje i składam?

[Obrazek: pYhrvTC.png]
Odpowiedz
Ja z zestawów polecanych skleilem takie coś i nie dość że zestaw tańszy to jeszcze wydajniejszy niż to co EvEr ci podał jedynie co to ramy są wolniejsze no i tego procesora nie podkrecisz ale i tak chyba się na tym nie znasz i ten zestaw spokojnie pociagnie gry w ponad 60 fpsqch na rozdzielczości fullhd

[Obrazek: KmddiMY.png]
Odpowiedz
Haniball chodzi mi żeby nowe produkcje działały na tym kompie bez żadnych problemów.

[Obrazek: pYhrvTC.png]
Odpowiedz
Wszystko zależy w jakiej rozdzielczości chcesz grać

Tutaj masz link do koszyka dodałem culler aby temperatury były niskie

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/radQLBrpxM

[Obrazek: KmddiMY.png]
Odpowiedz
(02-06-2019, 22:32)Haniball napisał(a): Ja z zestawów polecanych skleilem takie coś i nie dość że zestaw tańszy to jeszcze wydajniejszy niż to co EvEr ci podał jedynie co to ramy są wolniejsze no i tego procesora nie podkrecisz ale i tak chyba się na tym nie znasz i ten zestaw spokojnie pociagnie gry w ponad 60 fpsqch na rozdzielczości fullhd
Jedynie kartę masz tam wydajniejsza xD

Fera 3 nie jest aż takim dobrym chłodzeniem ale do tej i5 powinien wystarczyć. Ta i5 nie dorównuje temu ryzenowi

+ mimo wszytko ryzen jest bardziej przyszłościowa platformą

Odpowiedz
(02-06-2019, 14:33)moveK napisał(a):
(02-06-2019, 13:05)Colti napisał(a): dolacz do grupy na fb morele i tam Ci wysla zlozonego

Nie brałbym z morele ;d Czasem dają części używane jako nowe ( np. dyski hdd sprzedawane"nowe" mają przepracowane tysiąc godzin ;p)

nie no, nie wiem skąd to wziąłeś XDD
mam wszystko z morele i nie narzekam

co do komputera, tak jak ktoś pisał wcześniej - napisz na jakimś forum informatycznym, dołącz do grupki czy coś, imo najlepsze rozwiązanie, wątpię, że ktoś z tego forum pomoże Ci w stu procentach ze złożeniem dobrego komputera :^)

[Obrazek: giphy.gif]
Były Administrator PTG-RP.pl
Odpowiedz
Morele to shit lul xD

.[Obrazek: gp7OW1n.jpg]

You were not invited 'cause you're nothing like the usual
Isn't life beautiful? I think that life is beautiful
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości