• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompleksowy poradnik instalowania ENB na systemach Windows 8.1 i 10.
Otóż bardzo dużo osób, ma z tym problem (w sumie nie dziwie się), spowodowane jest to głównie przestarzałym skryptem pisanym za czasów windowsa 7 a twórca sam przyznał się, że nic z tym faktem nie będzie robił.

Także przejdźmy do konkretów.

1. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest pobranie fixa (LINK), gdy już mamy pobranego, należy wypakować go do folderu z GTA, narazie nie włączamy.
2. Kolejnym, równie ważnym krokiem jest zmiana nazwy zarówno sampa, jak i pliku gta
I tu teraz bardzo ważna rzecz, fix podany przeze mnie jest zmieniony pod właśnie taką nazwę sampa, więc jeśli nie chcecie edytować pliku startup_samp, ustawcie ją tak jak w moim przypadku.

[Obrazek: BUKLzAm.png] ustawiamy nazwę sampa na "sampo" i nazwę pliku gta na dowolną, w moim przypadku "gta_sae"  [Obrazek: rvLpqTz.png].
3. Teraz zaczyna się troche bardziej skomplikowana część, bo musimy zajrzeć w rejestr. Mianowicie wciskamy przycisk Windows i przycisk R (Windows + R ), powinno otworzyć się okno uruchamianie. W tym oto oknie wpisujemy "regedit" i klikamy OK.

[Obrazek: njp169R.png]

Ukaże nam się panel edycji rejestru, narazie interesuje nas ta część:

[Obrazek: iQWoxGq.png]

Kierujemy się do: HKEY_CURRENT_USER\Software\SAMP

Klikamy "folder" (a właściwie to klucz) "SAMP" i kierujemy wzrok na prawą stronę:

[Obrazek: jXpvjxV.png]

Tutaj możemy zmienić swój nick, jeśli dla kogoś zmiana w oknie aplikacji jest zbyt prosta, i ustawić ścieżkę do pliku wykonawczego gta (domyślnie gta_sa.exe)

Dynamicznie klikamy 2 razy w napis "gta_sa_exe" i ukaże nam się okno:

[Obrazek: G1tlB1B.png]

Interesuje nas druga kolumna, czyli dane wartości, (zignorujcie moją ścieżke, każdy będzie miał indywidualną zależnie od tego gdzie ma zainstalowane GTA) dla nas liczy się ostatnia część czyli nazwa pliku. Ją należy zmienić na tą, którą ustaliliśmy wcześniej, czyli w moim przypadku "gta_sae.exe"

[Obrazek: Y9UgofH.png]

Klikamy OK i wychodzimy z całego rejestru.

Teraz przyszedł czas na zainstalowanie całego ENB, ten krok pominę bo to jest proste jak budowa czołgu, wystarczy przerzucić wszystkie pliki z pobranego wcześniej ENB do folderu z grą.

Gdy już to zrobiliśmy, uruchamiamy JAKO ADMINISTRATOR plik "startup_samp", czekamy ułamek sekundy aż pojawi się nam okno sampa i cyk gotowe. :)

Gdyby to nie działało, pobieramy CCleaner, czyścimy rejestr i powtarzamy wszystkie kroki.

Miłej gry
Zabrane z innego forum, ale mojego autorstwa. W sumie trzeba rozprowadzać takie rzeczy.

Podziękowali: Danio52(+1) , TiMek05(+1) , iDUX(+1) , Krecik(+1)
Odpowiedz
na 8.1 nie mam żadnych problemów z ENB ale z Windowsem 10 może być przydatne

[Obrazek: KmddiMY.png]
Odpowiedz
Mi się nie przyda.
Ale "+" za chęci ^^

[Obrazek: 5JZdehX.png]
[Obrazek: IFkMXn3.png]
Odpowiedz
Fajny i "wygodny" poradnik, niektórym może się przydać.
Leci plusik oczywiście Chansub-global-emoticon-1c8ec529616b79e0-21x18

[Obrazek: 33HlsVX.png]
Odpowiedz
Sam skorzystałem z twojego poradnika już dawniej i muszę przyznać, że bez niego moje gta nie wyglądałoby tak:

[Obrazek: a212d514e248f.png]

[Obrazek: ww6XGex.png]
Odpowiedz
Plusik leci Chansub-global-emoticon-1c8ec529616b79e0-21x18

Odpowiedz
Przyda się bo zielony w tym jestem

[Obrazek: k9HgHam.png]
Potrzebujesz grafiki? Napisz prywatną wiadomość a na pewno się dogadamy!
Masz problem z akcją RP lub pojęciami zawartymi we wzorach? Napisz prywatną wiadomość, pomogę Ci!
Odpowiedz
Dzięki, moje GTA wygląda piękniej! Heart

[Obrazek: q8Dv3xV.gif]
Odpowiedz
O! dzięki!

[Obrazek: giphy.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości